Novinky a akcie e-mailom
Chcete od nás dostávať novinky priamo na váš e-mail?
Táto stránka je chránená službou reCAPTCHA. Zistiť viac.
Informácie získané prostredníctvom Google reCAPTCHA podliehajú Pravidlám ochrany osobných údajov a Zmluvným podmienkam spoločnosti Google a používajú sa všeobecné bezpečnostné účely (nepoužívajú sa na prispôsobenú reklamu spoločnosti Google).

Katalóg a dokumenty

Úvod Katalóg a dokumenty

1- KATALÓG / MALOOBCHODNÝ CENNÍK, HMOTNOSTI (Na stiahnutie). Printovú verziu žiadajte TU

 

POZOR - kotúče Magura majú hrúbku 2mm (Shimano má 1,8mm, Sram 1,85mm), pri prechode na Maguru od inej značky dôrazne doporučujeme vymeniť aj kotúče (pred zabiehaním ich treba odmastiť ako každé kotúče).

Platničky triedy PERFORMANCE a RACE za zabiehajú (tzv. "bedding in") trošku dlhšie než je tomu u iných značiek, je treba byť trpezlivý (doporučené je 30-50x zastaviť z 30km/h na nulu samostatne s každou brzdou, brzdnú silu pridávať postupne), až potom sa platničky/kotúč považujú za zabehnuté. V tomto procese sa platničky tvarovo prizpôsobia kotúču a tiež sa z nich nanesie mikrovrstva materiálu na kotúč, táto kombinácia umožňuje dosiahnuť plný brzdný výkon.   

 

2- Sponzorovaní jazdci: Danny MacAskill, Fabio Wibmer, Loic Bruni,... (zoznam TU)

 

3- Možnosti vyladenia výkonu, ergonómie, dizajnu (Na stiahnutie). Printovú verziu žiadajte TU

Tip:

Na výber sú 4 triedy brzdného výkonu platničiek. RACE, PERFORMANCE, SPORT, COMFORT (zlaté, sivé, zelené,        modré). Pri najvýkonnejšich brzdach MT7 doporučujeme na jazdenie v podmienkach s extrémne nízkou trakciou (lístie na mokrom tvrdom podklade, mokré korene, ľad, sneh...) pre lepšiu citlivosť dávkovania používat triedu výkonu SPORT. 

 

4- Výroba tímových nálepiek (iba pre páčky MT6/MT8/MT7/MT Trail SL): www.customizeyourbrake.com

    Je možné tiež objednať u Vášho predajcu, v cene 20 EUR.

 

5- Priame uchytenie radenia na brzovú páčku (Na stiahnutie, Shiftmix Magura Adapter).

 

6- Ako na výber správneho adaptéru? (Na stiahnutie)

Tagy: adaptér MAGURA / post mount, IS.

Niekedy je bez precízneho fyzického primerania komponentov problematické určiť, aký máte na vidlici / na ráme originál mount a aký adaptér potrebujete, podľa zamýšľanej veľkosti kotúča. Dokument v prílohe obsahuje na strane 2 šablónu, s ktorou si dokážete pomôcť.

 

7- Náhradné diely (Na stiahnutie), správne použitie žltého plastu - multifunkčný vymedzovač platničiek a piestikov, zatláčač piestikov pri premazávaní, kaliber na určenie či sú platničky zjazdené, prípravok na pridržanie hadice pri natláčaní tŕňa do hadičky.

 

8- 5 ročná predĺžená záruka na tesnosť systému, tzv. ´leak proof guarantee´ (nevťahuje sa na poškodenie dotiahnutím nesprávnym momentom, poškodenie následkom pádu), servisný formulár (Na stiahnutie).

Potrebné je doložiť doklad o kúpe a vyplniť dokument (prvý riadok sa nevypĺňa, všetko ostatné áno).

 

9- Oblečenie MAGURA (Na stiahnutie) vyrába značka Maloja.

 

10- Časopis Magura Stories (Na stiahnutie).

---